CGQ

Upcoming events

16 października 2022
Cracow Golden Quintet
Festiwal Krakowska Jesień Muzyczna
Filharmonia Krakowska im. K. Szymanowskiego
Program: Szymanowski / Lutosławski / Kilar

1–7 listopada 2022
Cracow Golden Quintet
USA Tour – Nowy Jork, Paso Robles, Chicago
Program: Kilar / Szeligowski / Bacewicz / Paderewski / Moravec / Polaczyk

24 listopada 2022
Cracow Golden Quintet
II Mistrzowskie Kursy Instrumentów Dętych – Dydnia 2022
Szkoła Muzyczna I stopnia w Dydni
Program: Medaglia / Kilar / Ibert / Arnold

17 grudnia 2022
Cracow Golden Quintet i Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus im. Jerzego Semkowa
Marek Wroniszewski – dyrygnet
Studio Koncertowe Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego, Warszawa
Program: Mozart / Godziemba-Trytek

 

Concerts archive

15 listopada 2015 – Koncert studentów – Akademia Muzyczna w Krakowie, Program:
Jacques Ibert – Trois Pieces, Malcolm Arnold – Three Shanties
2. 7 kwietnia 2016 – Instytut Polski w Rzymie, Program: Jacques Ibert – Trois Pieces
Breves, Georges Ligeti – Six Bagatelles, Wojciech Kilar – Kwintet dęty, Samuel
Barber – Summer Music, Malcolm Arnold – Three Shanties
3. 8 kwietnia 2016 – Academia del Conservatorio Santa Cecilia w Rzymie, Program:
Jacques Ibert – Trois Pieces Breves
4. 4 września 2016 – XVI Festiwal Młodzi Artyści w Krakowie – Muzeum Historyczne
Miasta Krakowa, Program: Wolfgang Amadeusz Mozart – Divertimento, Jacques Ibert
– Trois Pieces Breves, Paul Muller – Wind quintet op. 16, Gabriel Faure – Pavane,
Georges Ligeti – Six Bagatelles
5. 23 września 2016 – Międzynarodowa Konferencja Onomastyczna – Kraków
Program: Jacques Ibert – Trois Pieces Breves, Malcolm Arnold – Three Shanties,
Wojciech Kilar – Kwintet na instrumenty dęte, Georges Bizet – Carmen Suite
6. 11 marca 2017 – Muzyka Naszych Czasów – Europejskie Centrum Muzyki im.
Krzysztofa Pendereckiego, Program: Szymon Godziemba – Trytek – Contemplation of
One's Man Martyrdom
7. 28 marca 2017 – Muzyka Naszych Czasów – Akademia Muzyczna w Krakowie
Program: Szymon Godziemba – Trytek – Contemplation of One's Man Martyrdom
8. 26 czerwca 2017 – Alexander Arutunian Festival – Yerevan Tumo center for creative
technologies Program: Francis Poulenc – Sextet na fortepian i kwintet dęty, Wojciech
Kilar – Kwintet na instrumenty dęte, Georges Ligeti – Six Bagatelles
9. 27 czerwca 2017 – Alexander Arutunian Festival, Komitas Museum Institute –
Yerevan
Program: Wolgang Amadeusz Mozart – Gran Partita
10. 29 czerwca 2017 – Alexander Arutunian Festival, House Museum of Aram
Khachaturian, Yerevan
Program: Jacques Ibert – Trois Pieces Breves, Malcolm Arnold – Three Shanties,
Wojciech Kilar – Kwintet na instrumenty dęte
11. 30 czerwca 2017 – Alexander Arutunian Festival, Nagreatsi Art. Institute, Yerevan
Program: Samuel Barber – Summer Music, Szymon Godziemba – Trytek –
Contemplation of One's Man Martyrdom, Malcolm Arnold – Three Shatnies

12. 3 czerwca 2018 – Klasyka w południe – Kraków Program: Georges Ligeti – Six
Bagatelles, Jacques Ibert – Trois Pieces Breves, Denes Agay – Five easy Dances,
Malcolm Arnold – Three Shatnies, Samuel Barber – Summer Music.
13. 12 czerwca 2018 – Alexander Arutunian Festival – Komitas museum-institute
(https://www.facebook.com/events/133409587527099/133409604193764/?ref=newsfeed)
– Program: Ludwig van Beethoven – Kwintet na fortepian i instrumenty dęte op. 16
14. 13 czerwca 2018 – Alexander Arutunian Festival – Byurakan Art Academy
Program: Ludwig Thuile – Sextet na fortepian i kwintet dęty op. 6, Georges Ligeti –
Six Bagatelles
15. 15 czerwca 2018 – Alexander Arutunian Festival – Cafesijan Classical Music Series
Program: Wolfgang Amadeus Mozart – Serenada na instrumenty dęte
16. 8 sierpnia 2018 – Koncert letni/Theatrum Musicum – Filharmonia Krakowska
Program: Jacques Ibert – Trois Pieces Breves, Georges Ligeti – Six Bagatelles,
Wojciech Kilar – Kwintet dęty, Samuel Barber – Summer Music, Malcolm Arnold –
Three Shanties
17. 3 listopada 2018 – Tańce Świata – Sanocki Dom Kultury – Sanok
Program: Jacques Ibert – Trois Pieces Breves, Georges Bizet – Carmen Suite, Georges
Ligeti – Six Bagatelles, Wojciech Kilar – Kwintet dęty, Denes Agay – Five Easy
Dances, Malcolm Arnold – Three Shanties.
18. 31 sierpnia 2019 – Koncert muzyki klasycznej – Dwór Targowskich – Tokarnia –
Program: Grażyna Bacewicz – Kwintet Dęty, Wojciech Kilar – Kwintet na
instrumenty dęte, Michał Spisak – Kwintet na flet, obój, klarnet, fagot i waltornię,
Tadeusz Szeligowski – Kwintet na instrumenty dęte
19. 16 września 2019 – 45. Zjazd Fizyków Polskich – Opera Krakowska – Kraków
Program: Marcin Strzelecki – Etiuda algorytmiczna 12.395.19, Malcolm Arnold –
Trzy szanty, Albert Michelson/Piotr Zieliński – Wariacje na temat „Kołysanki
Dziadunia” na kwintet dęty i fortepian, Denes Agay – Five Easy Dances.
20. 25 stycznia 2020 – Koncert Noworoczny w Sali Senatorskiej Zamku Królewskiego na
Wawelu –Fundacja Castello – Kraków
Program: Grażyna Bacewicz – Kwintet, Michał Spisak – Kwintet na instrumenty dęte,
Wojciech Kilar – Kwintet na instrumenty dęte, Szeligowski – Kwintet na instrumenty
dęte
21. 21 lipca 2020 – realizacja nagrania „Małomiasteczkowy” – Dawid Podsiadło/Kamil
Bijoś

Link: https://www.youtube.com/watch?v=9for-1oSqTs
22. ​​6 września 2020 godzina 12:00 – Kraków – "Gra w klasykę" – ICE Cracow Congress
Center/ Play Kraków – Krakowskie Biuro Festiwalowe/ Academy of music in
Cracow.
Program: Józef Świder – Mini-Quintetto, Wojciech Kilar – Kwintet na instrumenty
dęte, Grażyna Bacewicz – Kwintet (wydarzenie online)
23. 16 października 2020 godzina 19:00 – Opole – Filharmonia Opolska – Filharmonia
Opolska im. Józefa Elsnera
Program: Wojciech Kilar – Kwintet, Malcolm Arnold – Three Shanties, Jacques Ibert
– Trois Pieces Breves, Grażyna Bacewicz – Kwintet, Julio Medaglia – Suite 'Belle
Epoque en Sud-America'
24. 23 października 2020 godzina 20:00 – Koncert online w ramach stypendium "Kultura
w Sieci" – Akademia Muzyczna w Krakowie,
Program: Julio Medaglia – Suite 'Belle Epoque en Sud-America', Wojciech Kilar –
Kwintet, Malcolm Arnold – Three Shanties, Jacques Ibert – Trois Pieces Breves
25. 22 listopada 2020 – koncert online – Dydnia​​​ – I Mistrzowskie Kursy Instrumentów
Dętych, Szkoła Muzyczna I stopnia w Dydni.
Program: Wojciech Kilar – Kwintet, Julio Medaglia – Julio Medaglia – Suite 'Belle
Epoque en Sud-America’, Tadeusz Szeligowski – Kwintet na instrumenty dęte, Astor
Piazzolla – Libertango, Grażyna Bacewicz – Kwintet
26. 24 listopada 2020 – koncert online – Gdańsk – Cappella Gedanensis, Kościół na
Biskupiej Górce https://www.youtube.com/watch?v=JgMPRu_2Xj8
Program: Jacques Ibert – Trois pièces brèves, Wojciech Kilar – Kwintet na instrumenty
dęte, Malcolm Arnold – Three Shanties, Grażyna Bacewicz – Kwintet na instrumenty
dęte, Júlio Medaglia – Belle epoque en Sud-America, Astor Piazzolla – Libertango
27. 13 grudnia 2020 17:30 – koncert online – Warszawa – Wawer Music Festival –
Centrum Konferencyjno-Szkoleniowe Hotelu Boss
https://www.youtube.com/watch?v=obl9S8-FvFE
Program: Adam Porębski – Post suite for woodwind quintet and piano (prawykonanie
utworu dla Cracow Golden Quintet)
28. ​​​​​30 marca 2021 – koncert online – Kraków – Pałac Biskupa Erazma Ciołka (oddział
Muzeum Narodowego) – Muzeum Narodowe w Krakowie
https://www.youtube.com/watch?v=waR_eqxQRNs
Program: Michał Spisak – Kwintet na instrumenty dęte, Józef Świder – Mini-

quintetto, Tadeusz Paciorkiewicz – Kwintet na flet, obój, klarnet, waltornię i fagot,
Szymon Godziemba-Trytek – Contemplation Of One Man's Martyrdom
29. 16 lipca 2021 17:30 – Sorkwity – „Z klasyką przez Polskę” – Kościół ewangelicko-
augsburski – Narodowy Instytut Muzyki i Tańca
Program: Józef Świder – Mini- Quintetto, Jacques Ibert – Trois Pieces breves,
Wojciech Kilar – Kwintet na instrumenty dęte, Denes Agay – Five Easy Dances, Julio
Medaglia – Belle epoque en Sud-America
30. 17 lipca 2021 18:00 – Reszel – „Z klasyką przez Polskę” – Miejski Ośrodek Kultury
– Narodowy Instytut Muzyki i Tańca
Program: Józef Świder – Mini- Quintetto, Jacques Ibert – Trois Pieces breves,
Wojciech Kilar – Kwintet na instrumenty dęte, Denes Agay – Five Easy Dances, Julio
Medaglia – Belle epoque en Sud-America
31. 18 lipca 2021 19:00 – Pranie– „XXXVII edycja koncertów „Muzyka u
Gałczyńskiego”” – Leśniczówka Pranie – Narodowy Instytut Muzyki i Tańca
Program: Józef Świder – Mini- Quintetto, Jacques Ibert – Trois Pieces breves,
Wojciech Kilar – Kwintet na instrumenty dęte, Denes Agay – Five Easy Dances, Julio
Medaglia – Belle epoque en Sud-America
32. 30 lipca 2021 18:30 – 21. Festiwal Ogrody Muzyczne im. Ryszarda Kubiaka –
Dziedziniec Zamku Królewskiego – Fundacja Ogrody Muzyczne
Program: Aleksander Dębicz – The Portals, Wojciech Kilar – Kwintet na instrumenty
dęte, George Gershwin/Aleksander Dębicz – Błękitna rapsodia na kwintet dęty
i fortepian
33. 21 sierpnia 2021 17:00 – Międzynarodowy Festiwal im. Michała Spisaka – Park
Zielona – Dąbrowa Górnicza – Pałac Kultury Zagłębia
Program: Jacques Ibert – Trois pièces brèves, Wojciech Kilar – Kwintet na
instrumenty dęte, Malcolm Arnold -Three Shanties, Denes Agay – Five easy dances,
Julio Medaglia – Suite „Belle Epoque in Sud-America”
34. 22 sierpnia 2021 17.15 – Festiwal Muzyczna Korzkiew – Korzkiew – Stowarzyszenie
Muzyczna Korzkiew
Program: Jacques Ibert – Trois pièces brèves, Wojciech Kilar – Kwintet na
instrumenty dęte, Malcolm Arnold -Three Shanties, Denes Agay – Five easy dances,
Julio Medaglia – Suite „Belle Epoque in Sud-America”
35. 19 września 2021 16.00 – „Porta w Pałacu” – Pałac Potockich w Krakowie –
Stowarzyszenie Porta Musicae

Program: : Jacques Ibert – Trois pièces brèves, Wojciech Kilar – Kwintet na
instrumenty dęte, Malcolm Arnold -Three Shanties, Julio Medaglia – Suite „Belle
Epoque in Sud-America”
36. 19 września 2021 19.00 – „Stylowy weekend” – Muzeum Narodowe w Krakowie
Program: Jacques Ibert – Trois pièces brèves, Józef Świder – Mini-Quintetto,
Wojciech Kilar – Kwintet na instrumenty dęte, Grażyna Bacewicz – Kwintet
37. 15 listopada 2021 19.30 – „Scena Młodych” – Narodowa Orkiestra Symfoniczna
Polskiego Radia
Program: Wojciecha Kilar – Kwintet na instrumenty dęte, Józef Świder – Mini-
Quintetto, acques Ibert – Trois pièces brèves, Malcolm Arnold – Three Shanties, Júlio
Medaglia – Belle epoque en Sud-America
38. 12 marca 2022 12.30 – „Odkrywcy Muzyki” – Filharmonia Łódzka im. A.
Rubinsteina,
Program: Jacques Ibert – Trois pièces brèves, Wojciecha Kilar – Kwintet na
instrumenty dęte, Malcolm Arnold – Three Shanties, Georges Bizet – Carmen Suite
39. 13 marca 2022 18.00 – „Scena Muzyki Polskiej” – Filharmonia Krakowska im. Karola
Szymanowskiego – Narodowy Instytut Muzyki i Tańca
Program: Józef Świder – Mini- Quintetto, Tadeusz Paciorkiewicz – Kwintet na
instrumenty dęte, Grażyna Bacewicz – Kwintet, Tadeusz Szeligowski – Kwintet na
flet, obój, klarnet, waltornię i fagot.
40. 19 kwietnia 2022 19.00 – „Scena Muzyki Polskiej” – Filharmonia Narodowa
w Warszawie – Narodowy Instytut Muzyki i Tańca
Program: Józef Świder – Mini- Quintetto, Tadeusz Paciorkiewicz – Kwintet na
instrumenty dęte, Grażyna Bacewicz – Kwintet, Tadeusz Szeligowski – Kwintet na
flet, obój, klarnet, waltornię i fagot.
41. 21 kwietnia 2022 19.00 – Zjazd Skarbników Miast – Centrum Kultury „Dworek
Białoprądnicki” – Kraków
Program: Jacques Ibert – Trois pièces brèves, Georges Bizet – Carmen Suite, Denes
Agay – Five Easy Dances, Wojciech Kilar – Kwintet
42. 19 maja 2022 18.30 – „Scena Muzyki Polskiej” – Filharmonia Kameralna im. Witolda
Lutosławskiego w Łomży – Narodowy Instytut Muzyki i Tańca
Program: Józef Świder – Mini- Quintetto, Tadeusz Paciorkiewicz – Kwintet na
instrumenty dęte, Grażyna Bacewicz – Kwintet, Tadeusz Szeligowski – Kwintet na
flet, obój, klarnet, waltornię i fagot.